Depozitarea deșeurilor se va face doar în eco-insulele digitale. Făgărășenii, îndemnați să folosească noile cartele de acces


Depozitarea deșeurilor se va putea face, în curând, doar în eco-insulele digitale amplasate în toate cartierele municipiului Făgăraș. Măsura face parte dintr-un proces amplu de modernizare a sistemului de colectare a deșeurilor.

Reprezentanții Salco Serv SA îi informează pe făgărășeni că vor trebui să folosească exclusiv cartelele distribuite în acest sens, pentru depozitarea corectă a deșeurilor, în funcție de tipul sau fracția din care fac parte: deșeuri reziduale, biodegradabile, plastic și metal, hârtie, carton și sticlă.

Angajații societății vor ridica în perioada imediat următoare toate recipientele clasice. Persoanele care nu au intrat încă în posesia cartelelor pot veni la sediul Salco Serv SA, de pe strada Negoiu nr. 147, de luni până joi între orele 8.00–16.30 și vineri între 8.00–14.00.

Cardurile vor fi înmânate doar persoanelor care dețin contract valabil, iar pentru verificare este necesar actul de identitate și contractul de salubritate”, au transmis reprezentanții Salco Serv SA.

(Alina ROMAN)




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.