Doi făgărășeni s-au întors cu rezultate bune de la o competiție de tenis de masă de la Ocna Sibiului

Doi tineri din Făgăraș care au participat la o competiție de masă în județul Sibiu s-au întors cu locuri fruntașe, spre bucuria clubului din care fac parte și a antrenorului lor.

În weekend-ul care tocmai s-a încheiat, 22-23 octombrie, la Ocna Sibiului a avut loc Cupa Lacurilor Sărate, o competiție destinată celor patru categorii de sportivi în domeniul tenisului de masă: Elite, Open, Avansați, Hobby.

Pe 16 mese de joc s-au întrecut mai mulți sportivi din țară, printre care și doi făgărășeni antrenați de profesorul Ivan Cătălin.

,,La secțiunea Avansați au participat 47 de concurenți din toată țara. Făgărășeanul Vizoli Alexandru a ocupat locul II, iar făgărășeanul Gherghel Cristian s-a clasat pe locul V. Cei doi sportivi sunt legitimați la CSM Făgăraș, secția tenis de masă, iar acesta este al doilea an de când îi antrenez.”, a declarat prof. Ivan Cătălin.

Competiția de la Ocna Sibiului s-a aflat anul acesta la a treia ediție.