Emanuel Gîrtea, nou consilier local în legislativul Făgărașului


  • Consiliul Local Făgăraș și-a completat componența în ședința de joi, odată cu depunerea jurământului de către Emanuel-Petrișor Gîrtea, noul reprezentant al PNL în forul deliberativ al municipiului.

În vârstă de 34 de ani și de profesie tehnician electronist, Emanuel-Petrișor Gîrtea a preluat mandatul rămas vacant după demisia consilierului local Cristian Urs, anunțată în urmă cu aproximativ o lună. Noul consilier a depus jurământul la începutul ședinței ordinare a Consiliului Local, după validarea mandatului, devenind astfel oficial membru al legislativului local.

(Alina ROMAN)




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.