Erik Cocchetti este noul manager al Spitalului Municipal din Făgăraș


managerErik Cocchetti este noul manager al Spitalului „Dr. Aurel Tulbure“ din Făgăraș. Asta după ce dr. Adina Ursu și-a dat demisia din această funcție din motive personale, iar vineri, 30 decembrie, a expirat interimatul acesteia.

După discuții avute cu mai multe persoane care au optat pentru această funcție, primarul Gheorghe Sucaciu a luat decizia ca Erik Cocchetti să fie noul manager al instituției spitalicești. Edilul a mai precizat că numirea a fost făcută doar pentru o anumită perioadă, iar apoi postul va fi scos la concurs.

Medicul Erik Cocchetti este italian, stabilit de mai mulți ani în Întorsura Buzăului.




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.