RETRO SUMMER PARTY revine la Drăguș, în luna august. Cum ajungi la Drăgușel și ce promite primarul Tiberiu Poparad


  • RETRO SUMMER PARTY revine vara aceasta la Drăguș cu o ediție mai mare și mai spectaculoasă decât prima.

Evenimentul va avea loc sâmbătă, 16 august, începând cu ora 21:00, în zona Drăgușel, și îi va aduce pe scenă pe DJ Geo Da Silva și DJ Melkito, care vor mixa hituri din anii ’90 și 2000 până la răsărit.

Ce am vrut să facem noi anul trecut a fost peste așteptările noastre. Ne-am gândit că merită ca anul acesta să avem un cap de afiș care poate aduce un public țintă și poate să facă un eveniment așa cum îl vedem noi. Geo Da Silva este DJ-ul generației noastre, așa că va aduce un public numeros și minunat. Anul trecut, când am început acest proiect, ne-am așteptat la câteva sute de persoane. Am avut 1000 persoane prezente. Anul acesta credem că vor fi mult mai multe persoane prezente”, a declarat primarul comunei Drăguș, Tiberiu Poparad.

Edilul a precizat că organizatorii au învățat din experiența primei ediții, când accesul la locație a fost o problemă pentru participanți. „Știm că locația a fost unul dintre impedimentele pe care le-am întâmpinat. Oamenii nu au reușit să găsească locația. Noi ne pregătim din timp și vom pune indicatoare, dar spunem acum și câteva indicații. Dacă se intră din partea de pe DN1, Olteț, se ține strada tot înainte și se merge până se iese din sat, doar spre munte, nu se abate stânga dreapta și se va ajunge așa la Drăgușel. Dacă se va veni dinspre Sâmbăta, la intersecția DJ înspre orașul Victoria, se va ține drumul către munte. Se va merge în sus până se va ajunge la Drăgușel”.

Organizatorii promit o noapte plină de muzică, energie și amintiri de neuitat, cu surprize pregătite pentru toți cei care vor să danseze sub cerul liber până la primele raze ale dimineții.

Evenimentul este organizat de Primăria Drăguș, cu sprijinul voluntarilor din comună.

(Alina ROMAN)




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.