Ședință ordinară Consiliul Local: Bruno Ercău și Radu Biza, noii consilieri locali


sedinta consiliu biza sedinta consiliu cirje sedinta consiliu ercau sedinta consiliu moment solemnÎn cadrul ședinței de consiliu local ce a avut loc aseară, 21 iulie, doi dintre consilierii locali au renunțat la mandat și au lăsat în locul lor următorii de pe listele de partid.

Este vorba despre Cristian Drăghici din partea FDRG și Ionuț Androne din partea Partidei Romilor. În locul lor au depus jurământul Bruno Ercău – FDRG și Radu Biza – P. Romilor.

Am ales să renunț la mandatul de consilier din motive personale. Nu mai doresc să fac parte din legislativ și consider că Bruno, colegul meu, este un tânăr care promite“, a spus Cristian Drăghici.

Cei doi au depus jurământul în fața colegilor.

De asemenea, a depus jurământul și Cătălin Cîrje, consilier local din partea ALDE. Acesta a lipsit de la ședința de investitură a Consiliuli Local, așa că doar aseară a avut ocazia să jure că va respecta legile în fața aleșilor.




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.