Pentru că avem multe de spus!

.

Un aur şi un bronz pentru elevii lui Dragoş Ioan Vichente la ,,Kids Judo Cup”

Sala Nato a Hotelului ,,Piatra Mare” din Poiana Braşov, a găzduit, duminică, 18 noiembrie a.c., cea de a IV-a ediţie a ,,Kids Judo Cup”, competiţie rezervată copiilor, la care au participat circa 300 de sportivi de la 20 de cluburi din ţară şi Republica Moldova.

Printre aceştia s-au numărat şi reprezentantţii CSM Făgăraş, care au reuşit să obţină o medalie de aur şi o medalie de bronz.

Sportivii făgărăşeni sunt pregătiţi de antrenorul Dragoş Ioan Vichente.

,,Am participat la competiţia din Poiana Braşov cu doi sportivi la categoria de vârstă U 13. Trâmbiţaş Andrei a concurat la categoria 50 kg, a câştigat 3 meciuri şi a obţinut medalia de aur. Hacibectasoglu Ahmet a concurat la categoria +60 kg, a câştigat 3 meciuri, dar apierdut în cap de serie pentru a intra în finală şi s-a luptat în calificări pentru bronz, pe care l-a şi obţinut”, a declarat antrenorul Dragoş Ioan Vichente.