Ansamblul folcloric din Șinca, ambasadori în China


 

ansambluSâmbătă, 2 iulie, membrii ansamblului folcloric din Șinca vor pleca în China. Potrivit bzf.ro, de curând au primit vestea că au fost selecţionaţi să participe la un eveniment internaţional organizat în China, ca reprezentanţi ai ţării noastre. Astfel, alături de primarul, Dumitru Flucuş, ei vor pleca în această sâmbătă spre China, pentru a le arăta oamenilor de acolo, cum se joacă în Ţara Făgăraşului.

Ansamblul folcloric a luat naștere în urmă cu 9 ani și tot de atunci au impresionat, prin dansurile lor, pe oriunde au fost, fie că vorbim festivaluri internaţionale în Turcia, Austria sau Germania.

 

 




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.