Avem filmarea accidentului de la Mândra


 

Momentul în care un TIR a intrat în această dimineață, în jurul orei 07.20, în zidul unei case din comuna Mândra a fost filmat.

Șoferul, în vârstă de 60 ani, a pierdut controlul volanului și se se vede din filmare cum se răstoarnă pe partea dreaptă a sensului de mers, provocând avarii unui stâlp de iluminat public și zidului unei case.

În acel moment, șoseaua este liberă, nu circulă niciun autovehicul pe niciunul dintre sensurile de mers.

Șoferul a primit îngrijiri medicale după impact, fiind transportat la spitalul din Făgăraș. El a fost depistat cu o alcoolemie 0,55 mg/l alcool pur.

 

Sursa video: Electra Ghiza, jurnalist

 

 

 




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.