FOTO / Au început lucrurile de alimentare cu apă în Toderita. Constructorul a promis ca în toamnă va fi apă la robinete


Au început lucrările de alimentare cu apă la Toderita, comuna Mândra. Conducta principală dintre Toderița și Mândra a fost deja instalată, iar acum se fac lucrări în sat. Conducta de la Hârseni și până la Toderița este gata, urmează conducta principală care va fi în sat și apoi branșamentele.

Emil Morar, primar comuna Mândra

,,Este o lucrare necesară pentru communa Mândra, sper să avem, până la sfârșitul mandatului meu, canalizare și apă curentă în toate cele cinci sate ale comunei. Aducțiunea de apă pentru satele Mândra și Toderița au început anul acesta. Se lucrează, la Toderița, aici aducțiunea este deja făcută, se ocupă acum de branșamente, apoi la aducțiunea de apă către satul Mândra. S-a lucrat și la bazinul de captare de la Toderița. Acolo, lucrările decurg foarte bine”, a declarat primarul comunei Mândra, Emil Morar.

Constructorul a promis că în toamnă va fi apă la robinetele oamenilor din Toderița. Potrivit edilului Emil Morar, firma care se ocupă de lucrare este una serioasă, care va duce la bun sfârșit lucrarea.

(Alina ROMAN)

 




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.