Medalii pentru judoul făgărășean

Duminică, 4 decembrie, a avut loc în Poiana Brașov ,,Kids Judo Cup’’, o competiție de judo rezervată copiilor Under 12 și Under 14.

Întrecerea s-a desfășurat atât la masulin, cât și la feminin și a adunat la start peste 250 de sportivi din toată țara. CSM Făgăraș a participat la acest turneu cu patru sportivi, obținând la finalul întrecerii patru medalii.

Chiorean Nicolae a obținut medalia de aur la categoria 46 Kg Under 12; Cozac Ionuț și Hapa Claudiu au obținut medaliile de argint la categoriile 55Kg și 46 Kg, Under 14, în timp ce Comșia Andrei a obținut medalia de bronz la categoria 42 Kg, Under 12.

,,Am făcut deplasarea la acest turneu cu patru sportivi legimitați la CSM Făgăraș, iar în urma desfășurării competiției am reușit să obținem patru medalii. Următorul turneu va avea loc în data de 17 decembrie, la Băile Tușnad’’, a declarat antrenorul de judo al Clubului Sportiv Municipal Făgăraș, Ioan Vichente Dragoș.