Un făgărășean și-a găsit sfârșitul în apele Oltului. Trupul neînsuflețit se află la Sibiu


 

13282044_1763669500533272_2063114831_nUn făgărășean și-a găsit sfârșitul în apele Oltului.

Este vorba despre Radu Barbu, un făgărășean infirm și fără adăpost.

De aproape 20 de ani rămăsese fără un acoperiş deasupra capului iar casa lui a fost pe străzi. Însă soarta a fost şi mai nemiloasă cu acest om când în martie 2012, medicii i-au amputat un picior din cauză că piciorul i s-a cangrenat.

Deși avea mari speranțe că într-o zi va putea merge din nou pe ambele picioare, în 20 aprilie acesta a fost găsit înecat alături de concubina sa, în apele Oltului, în zona satului Cârța.

De atunci, trupul neînsuflețit a lui Radu zace la Morga din Sibiu și nimeni nu îl ridică.

Potrivit reprezentanților administrației locale din Făgăraș, sarcina de înmormântare revine în sarcina administrației locale unde au fost descoperite cadavrele.




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.