Incendiu puternic la Popasul Avrig. Flăcările au cuprins acoperișul clădirii


  • Pompierii sibieni intervin, duminică, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la Popasul Avrig, pe DN1.
  • La locul intervenției au fost mobilizate mai multe autospeciale, iar incendiul afectează acoperișul construcției, pe o suprafață de aproximativ 300 de metri pătrați.

Un incendiu puternic a izbucnit, duminică, la Popasul Avrig, situat pe DN1. Inspectoratul pentru Situații de Urgență Sibiu a trimis la fața locului mai multe echipaje pentru limitarea și lichidarea focului. „ISU Sibiu intervine de urgență pe DN1, la Popasul Avrig, pentru stingerea unui incendiu. La fața locului sunt mobilizate două autospeciale de stingere, o autoscară, o autocisternă și un echipaj SMURD. Din primele informații, incendiul se manifestă cu degajări de fum la întregul acoperiș al construcției. Ulterior, forțele de intervenție au fost suplimentate cu încă o autospecială de stingere, iar la intervenție participă și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Avrig. Din informațiile deținute până în acest moment, nu sunt persoane surprinse de incendiu. Incendiul afectează o suprafață de aproximativ 300 de metri pătrați”, a transmis slt. Andreea Ștefan, purtător de cuvânt al ISU Sibiu.

Intervenția pompierilor este în desfășurare, iar cauza producerii incendiului va fi stabilită după lichidarea focului. Până la acest moment nu au fost raportate victime.

(Alina ROMAN)

 




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.