Pentru că avem multe de spus!

.

Un judoka din Făgăraş s-a impus prin ippon la Cupa ,,Martonffi Janos” de la Vlăhiţa

În data de 20 octombrie a.c., la Vlăhiţa în  judeţul Harghita, s-a desfăşurat cea de XII-a ediţie a Cupei Martonffi Janos la Judo, masculin şi feminin, categoriile U11 – U15.

judo 1

Printre participnaţi s-au numărat şi 4 judoka de la Clubul Sportiv Municipal Făgăraş (CSM), antrenaţi de instructorul Dragoş Ioan Vichente.

Căian Eugen – categoria 46 kg, U 15 – a obţinut locul III şi medalia de bronz.

Broş Paul – categoria 66 kg, U 15 – a obţinut locul III şi medalia de bronz.

Bacrău Matei – categoria +73 kg, U 15 – a obţinut locul I şi medalia de aur (a câştigat 4 meciuri prin ippon, adică înainte de expirarea timpului regulamentar de luptă).

Hacibektasoglu Ahmet – categoria 60 kg, U 13 – a obţinut locul II şi medalia de argint.

judo 2

La competiţia din Harghita au luat parte în jur de 260 de sportivi. CSM a mai participat şi la ediţiile anterioare ale acestui concurs de judo.

Următoarea competiţie la care antenorul Dragoş Ioan Vichente îşi va duce elevii va fi Kids Judo Cup, o întrecere rezervată celor mai mici judoka, ce se va desfăşura în Poiana Braşov în data de 17 noiembrie.