Promisiune: Ministerul de Finanţe deblochează azi banii pentru salariile de la Fabrica de Pulberi


Fabrica de PulberiSalariile pe luna decembrie 2018 ale angajaţilor de la Fabrica de Pulberi sunt aşteptate să intre în câteva zile. Oamenii ar fi trebuit să îşi primească drepturile salariale în perioada 25 – 26 ianuarie 2019.

,,Conform discuţiilor de la nivelul Ministerului de Finanţe, aceşti bani ar trebui să ajungă în zilele ce urmează. Există promisiunea că astăzi banii vor pleca de la Ministerul de Finanţe spre Ministerul Economiei. Ei vor trece prin Romarm şi apoi vor fi distribuiţi, procedeu ce durează vreo 3 zile în situaţia în care promisiunea va fi respectată”, a declarat liderul sindical Lucian Cupu, după discuţiile avute pe această temă la nivel ministerial.




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.