Ro – Alert: Un urs s-a plimbat miercuri seară pe străzile din Victoria


Locuitorii din orașul Victoria au fost avertizați miercuri seara, în jurul orei 20.45, cu privire la prezența unui urs pe străzile orașului.

Pe telefoanele cetățenilor a fost emis un mesaj RO-ALERT de alertă extremă în care se preciza: ,,A fost semnalată prezența unui urs în localitatea Victoria, pe strada Libertății! Evitați zona, rămâneți în locuințe. Păsrați distanța față de animal și nu încercați să vă fotografiați cu acesta sau să îl hrăniți. Fără să vă expuneți pericolului protejați animalele din gospodărie”.

Potrivit unor martori, era vorba de un specimen adult, însă a fost alungat de pompierii și polițiștii care s-au deplasat la fața locului.

Anul acesta de mai multe ori s-au primit mesaje RO-ALERT care semnalau prezența ursului în orașul Victoria. Din fericire, nu au fost semnalate și atacuri asupra oamenilor.




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.