Ziua Comunei Recea, în acest weekend. Care este programul și când urcă artiștii pe scenă


  • În acest weekend, la Recea are loc cea de-a doua ediție a „Zilei Comunei”.
  • Sâmbătă, 22 august, pe terenul de fotbal din satul Recea, de la ora 15:30, localnicii și oaspeții sunt așteptați la o zi de sărbătoare cu muzică populară, ușoară și retro, ansambluri folclorice și activități pentru copii și tineri.

Evenimentul își propune să devină o tradiție pentru oamenii din Recea, iar organizatorii au pregătit pentru această ediție un program cu numeroși artiști și invitați. Programul artistic începe de la ora 15:30 și îi aduce pe scenă pe numeroși interpreți și invitați. Irina – Sweet Kiss va urca pe scenă de la ora 20:00, iar Andreea Bălan este programată de la ora 21:00. De la ora 22:00, capul de afiș al serii va fi Dan Ciotoi și Formația Generic.

În program se mai regăsesc Bogdan Georgescu, Ianis Șerban, Diana Maria Grecu, Boeriu Irina, Vladimir Boeriu, Diana Gribincea, Melody Band, Chiujdea Matei și Ghiurca Iulian, Macarie Teodora, Mioara Marinca, Viorica Cerbu și Georgiana Pătrânjel. Lista invitaților continuă cu Mioara Greavu, Luca Daniel, Zosim Adelina Maria, Furtos Daria, Irene Ioana Radu și DJ Veres Alexandru. Atmosfera de sărbătoare va fi completată de Ceata Făgărașului, Ceata Berivoiului. Pentru copii și tineri va fi amenajată o zonă specială de distracție, cu tobogane gonflabile, arena gladiatorilor, fotbal darts, pictură pe față și alte jocuri.

Primarul comunei Recea, Ioan Bărgăoanu, îi invită pe localnici să participe la eveniment și spune că își dorește ca „Ziua Comunei Recea” să devină o tradiție. „Vrem să transformăm într-o tradiție «Ziua Comunei Recea», iar în acest an vă invităm la ediția a doua. Sâmbătă, 22 august, de la ora 15:30, pe terenul de fotbal din satul Recea, vă invit să petrecem împreună o zi de sărbătoare, cu muzică populară, muzică ușoară și retro, artiști îndrăgiți, ansambluri folclorice și activități dedicate copiilor și tinerilor. Vă așteptăm cu drag să ne bucurăm împreună de o atmosferă de sărbătoare și voie bună!”, a transmis primarul Ioan Bărgăoanu.

Ziua Comunei Recea, ediția a doua, are loc sâmbătă, 22 august 2026, de la ora 15:30, pe terenul de fotbal din satul Recea.

(Alina ROMAN)




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.