Victorie pentru CSM Făgăraș în fața sucevenilor

În etapa a doua din cadrul turneului de la Sfântu Gheorghe, făgărășenii au inregistrat prima victorie din actuala editie de campionat. Dupa efortul depus in jocul din prima etapă, disputat impotriva campioanei CS Dinamo Bucuresti, echipa Făgărașului a ,,intrat” mai greu in meci, după cum a confirmat conducerea Clubului.

La pauză, CSU Suceava a condus cu o diferenta minima, de un gol, 13:12.

În repriza secundă, diferenta de valoare dintre cele doua echipe, valoarea individuala, precum si forta grupului, au inclinat balanta in favoarea CSM Făgăraș. In minutul 49 făgărășenii au preluat conducerea si nu am mai cedat pana la final, cand tabela de marcaj a indicat un izbavitor 27:24.

,,Multumim baietilor pentru efortul colectiv depus in securizarea victoriei de ieri seară. Astăzi, 17.09.2020, se va disputa etapa a 3-a, ultima din primul turneu al noii editii de campionat. Echipa noastra va intalni, incepand cu ora 10:15, AHC Potaissa Turda. Echipa din Turda vine dupa o infrangere in fata Stelei, in etapa de ieri, si o victorie in fata Timisoarei in prima etapa. In ultimul joc disputat intre cele doua echipe, la sfarsitul lui 2019, CSM Fagaras s-a impus in fata AHC Potaissa Turda la diferenta de un gol (30:29). Speram ca jocul de azi sa ne aduca o noua victorie in disputele cu AHC Potaissa Turda”, susține conducerea CSM Făgăraș.