Copiii cu dizabilități de la C.S.E.I. Făgăraș au pregătit o expoziție de Crăciun cu vânzare! Puteți achiziționa ornamentele pe 8 decembrie


Copiii cu dizabilități de intellect și associate de la Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă din Făgăraș se pregătrsc intens în aceste zile! Ei confecționează ornamente de Crăciun și speră ca făgărășenii să le achiziționeze. Mai ales că toți banii care se strâng vor fi către organizarea unei excursii, pe care copilașii o așteaptă cu atâta nerăbdare!

,,Elevii cu dizabilități de intelect și asociate, împreună cu colectivul de cadre didactice de la Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Fășăraș vă invită să vizitați expoziția cu vânzare care cupinde ornamente de Crăciun realizare în Atelierul de Creație al școlii. Aceste cxponate au fost lucrate cu multă dragoste de către elevii școlii îndrumați de cadrele didactice dedicate muncii lor. Fodurile care se vor obține vor fi folosite în organizarea unei excursii așteptate cu nerăbdare de către elevi. Vă mulțumim foarte mult pentru sprijinul acordat și vă dorim vizionare plăcută!’’, a declarat Alina Torok, directorul C.S.E.I Făgăraș.

Expoziția cu vânzare va avea loc în foaierul Casei Municipale de Cultură pe data de 8 decembrie, de la ora 18.00, chiar înainte de concertul extraordinar de Crăciun, organizat de Asociația Oamenilor de Afaceri din Țara Făgărașului (AOATF). Dacă nu reușiți să ajungeți, să știți că puteți achiziționa ornamentele și la nr de telefon: 0368/415005 – Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă. Copilașii vă mulțumesc!

(Alina ROMAN)




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.